Benefity terapie červeným světlem
Terapie červeným a blízkým infračerveným světlem doslova zvyšuje životní energii. Zjistěte, proč je tak účinná a jak ji správně používat?
Terapie červeným a blízkým infračerveným světlem doslova zvyšuje životní energii, dobíjí a optimalizuje naše buněčné baterie, zlepšuje spánek, má silné protizánětlivé účinky, urychluje regeneraci svalů a šlach, zvyšuje krevní mikrocirkulaci a má další zásadní benefity na naše zdraví a sportovní výkon. Proč je ale terapie červeným a blízkým infračerveným světlem tak účinná a jak ji správně používat?
V tomto článku se dozvíte o svatém grálu vrcholových sportovců a také o skvělém způsobu, jak jednoduše a velmi efektivně zvýšit životní energii a jak má terapie červeným světlem silný protizánětlivý účinek, urychluje regeneraci, zlepšuje průtok krve, optimalizuje mozkové funkce a zlepšuje spánek. Také se dozvíte, proč jen velmi málo zařízení tohoto druhu splňuje tyto podmínky a proč Lighthacker patří v tomto ohledu k nejlepším ve světě.
Olympionici, vrcholoví sportovci, hvězdy NHL, NBA, NFL, nejmodernější kliniky a trenéři využívají benefity červeného a infračerveného světla již řadu let pro jeji nezpochybnitelné přínosy na výkonnost, zdraví a špičkovou regeneraci.
Co je terapie červeným světlem?
Terapie červeným světlem je jednoduchá, neinvazivní léčba, která dodává červené a blízké infračervené světlo pokožce a především prostupuje skrze pokožku přímo do vašich buněk – tzv. mitochondrií, kde se doslova mění v energii, optimalizuje buněčné funkce a má prokazatelné benefity, které jsou klinicky podložené na cca 7000 studiích:
Mezi hlavní benefity patří:
Je to jako s vlnovými délkami slunečního světla, které vaše tělo potřebuje z přirozeného slunečního záření, ale bez tepla nebo UV paprsků, které mohou být zdravotně nebezpečné.
“Zařízení, jako je Lighthacker používá speciální LED čipy něměcké výroby, díky kterým světlo prostupuje přímo do našich buněk. A to vše v optimálních vlnových délkách a intenzitě, ve kterých patří Lighthacker k absolutní světové špičce.”
Terapie červeným světlem funguje, protože příjem zdravého světla je pro naše zdraví zásadní. Červené a blízké infračervené světlo je nezbytné pro naši buněčnou funkci a výrobu energie, stejně jako voda, spánek a živiny z jídla. Bohužel většina lidí nedostává tolik přirozeného světla, kolik potřebuje pro optimální zdraví ( průměrně lidé tráví více než 90 % svého času v interiéru).
Více jak 90 % času trávíme v interiéru a když připočteme střední Evropu, kde je zásadní nedostatek světla, tak máme velmi nebezpečný koktejl nedostatku sluneční energie.
Terapie červeným světlem je snadné řešení pro získání zdravějšího světla každý den, bez ohledu na počasí nebo roční období. Před léty něco nemyslitelného kvůli astronomickým pořizovacím nákladům. Nyní z pohodlí vašeho domova můžete udělat něco pro vaše tělo i mysl a to pravidelně a dlouhodobě.
Nejlepší zařízení pro světelnou terapii používají bezpečné, klinicky ověřené vlnové délky světla: červené světlo v rozsahu 600 nanometrů a blízké infračervené světlo v rozsahu 800 nm. Lighthacker používá klinicky nejpodloženější vlnové délky: 660 – 850 nm.
Jak používat terapii červeným světlem
Terapie červeným světlem je jednoduchá a snadná a především v kombinaci se zdravým životním stylem může přinést významné zdravotní benefity. Doporučujeme 10-15 minut každý den. Pokud se jedná o ošetřování specifických partií např. po úrazu, operaci, lze použít i 2x denně. Nejlepších výsledků dosáhnete, když se budete řídit těmito kroky:
- Panel umístěte ideálně 10 až 30 cm od vašeho těla
- Optimálních výsledků dosáhnete při přímém svícení na nahou pokožku
- Přibližně 10-15 minut
- Ideální je každodenní použití
- Při léčbě lokálních problémů, poranění až 2x denně
Terapie červeným světlem je navržena tak, aby zlepšila funkci buněk a podpořila vyšší účinnost a rovnováhu v procesu tvorby buněčné energie.
Lidé mají biliony buněk a každá potřebuje energii, aby mohla vykonávat svou práci a udržovat naše tělo v rovnováze. Tuto energii přeměňujeme z jídla, vody a kyslíku a nejúčinněji to děláme v životně důležitém procesu zvaném buněčné dýchání. Produktem buněčného dýchání je energie adenosintrifosfátu (ATP), kterou naše tělo využívá každou sekundu. Čím efektivněji můžeme vytvořit ATP, tím lépe se cítíme a fungujeme.
Červené a NIR světlo zlepšují účinnost procesu buněčného dýchání a pomáhají vašemu tělu účinněji vytvářet a využívat energii ATP. Červené a blízké infračervené světlo (NIR) dodává doslova fotony světla do elektrárny buňky – tzv. mitochondrie. Terapie červeným světlem může navíc zvýšit počet mitochondrií a také posílit jejich funkci v buňce. Tento proces se nazývá „mitochondriální biogeneze“.
Stručně řečeno, léčba červeným světlem může stimulovat elektrony zapojené do mitochondrií během buněčného dýchání a pomáhat odstraňovat oxid dusnatý (NO), který je nebezpečnou překážkou produkce ATP. Fotony v červeném a NIR světle aktivují elektrony, což pomáhá rozbíjet vazby oxidu dusnatého, takže vodíkové ionty se mohou procesem pohybovat efektivněji, což vede k vyšší produkci energie ATP, která napájí vaše buňky a tělo a tvoří život.
A jakmile jsou naše buňky opět zdravé, vidíme následující benefity, které byly znovu a znovu prokázány a publikovány v odborné literatuře:
- zvýšená produkce kolagenu díky stimulaci fibroblastů
- zvýšená cirkulace krve díky vytváření nových kapilár
- zlepšení protizánětlivých reakcí
- zlepšení regenerace svalů, šlach a kloubů
- zlepšení vrcholného atletického výkonu
- zvýšení hladiny testosteronu a plodnosti
- snížení zánětů a bolestí v kloubech
A věřte tomu nebo ne – je toho mnohem více!
Zdroje a reference:
Klepeis NE, Nelson WC, Ott WR a kol. Národní průzkum lidské činnosti (NHAPS): zdroj pro posouzení expozice látkám znečišťujícím životní prostředí. Journal of Exposure Analysis and Environmen
Hamblin M. Mechanisms and applications of the anti-inflammatory effects of photobiomodulation. AIMS Biophysics. 2017 May.
Mak MC, Cheing GL. Immediate effects of monochromatic infrared energy on microcirculation in healthy subjects. Photomed Laser Surg. 2012.
Sheppard A and Wolffsohn J. “Digital eye strain: prevalence, measurement and amelioration.” BMJ Open Ophthalmology. 2018 April.
Jung C, Khalsa S, et al. Acute Effects of Bright Light Exposure on Cortisol Levels. Journal of Biological Rhythms. 2010 Jun.